[ Obsah | Zobrazit menu ]

Povodeň ve Zlíně, místní část Prštné

Napsáno dne 8. 6. 2007 - Zobrazeno 3 346x

Přichází otec a říká: ,,To musíš vidět!“ Jdu se podívat a vidím, jak je po dešti jezero až k hasičské zbrojnici. Otec mě však upozorňuje, ať se podívám pozorně. Náhle vidím, jak u ostrůvku v Prštném teče řeka. Dostávám do ruky vodní foťák a běžím se podívat.

Procházím se v sandálech ve vodě a fotím co se dá. Když už mám vodu lehce nad kolena, přemýšlím, co se stalo a ptám se lidí. ,,Prej se protrhnul Kačák.“ říká jedna paní. Koulím oči a jdu se podívat až ke Kačáku. Omyl. Není protržený. Jdu se tedy podívat výše, ale po chvíli brodění se ve vodě v lese to vzdávám a vzracím se zpět. Potkávám u Kačáku hasiče povídáme si, že to bude asi ze Zboženských rybníků. Nad Kačákem se totiž nachází soustava 5 rybníků. Hasiči tedy vyrážejí ke Zbožákům. Voda dotéká, divadlo zkončilo a už jedou titulky. Je čas jít domů. Večer se ve zprávách dozvídám, že z kopců doteklo spousty vody a rybníky to nevykryly a tak to pustili dál.

Teď už je Prštné opět klidné, jsou však zde ještě zbytky od ,,řeky“, ale ty časem také zmizí. Na fotky se můžete podívat níže. Náš domov to naštěstí nezasáhlo. I když … měli jsme 30cm vody ve sklepě, ale to jen díky nezapnutému čerpadlu na vodu. Musím ještě dodatečně pochválit hasiče, neboť byli v akci hned od začátku a nemuselo se na ně dlouho čekat. 🙂

2007.06.05 – Povodeň v Prštném

Zařazeno v: Ze života.